Apie Mus   |   NAUJIENOS   |   Muzikos horizontai   |   RĖMĖJAi   |   Kontaktai   |
 


 

Konstantinos Papadakis

(Graikija/JAV), fortepijonas

 

 

Programa:


Robert Maggio

love∙bird
 

Franz Liszt

Sonata h-moll, S. 178

Domenico Scarlatti

Sonatos K.445; K.32; K.284; K.435
 

Igor Stravinsky

Trys dalys iš „Petruška“

 

 

Graikų pianistas Konstantinos Papadakis, gimęs Heraklione (Kreta), žiniasklaidos apibūdinamas kaip „didžiausia muzikos viltis“, „nuoširdus, gaivališkas menininkas“. Grodamas solo rečitalius, koncertus su orkestru, kamerinę muzką, pianistas aplankė bene visus pasaulio kontinentus: Rusiją, Kanadą, JAV, Pietų Europos šalis. Konstantinos muzikavo pagrindinėse koncertų salėse bei meno centruose: Jordan Hall (Bostonas, JAV), Wigmore Hall (Londonas), Atėnų koncertų salėje, Niujorko Carnegie Hall, Sankt Peterburgo „Didžioji“ koncertų salėje, kur, beje, Konstantinos atliko graikų ir rusų šiuolaikinių kompozitorių kūrinių pasaulines premjeras.

Šių dienų kompozitoriai su didžiausiu įkėpimu dedikuoja atlikėjui savo kūrinius, kurie skamba radio, televizijos eteriuose. K. Papadakio tarptautinių konkursų premijų kolekcijoje puikuojasi Esther & Albert Kahn prizas bei prestižinis Yannis Vardinoyannis apdovanojimas, kuris pirmą kartą istorijoje buvo skirtas pianistui. 2011 metais, minint Ferenco Listo gimimo metines, Konstantinos surengė išskirtinį rečitalių ciklą, sudarytą iš mažiau žinomų, smulkesnių kompozitoriaus kūrinių, pavadinimu „The Short Liszt“ („Listas trumpai“). Tų pačių metų pavasarį K. Papadakis įrašė naują unikalią kompaktinę plokštelę su 23 miniatiūriniais Liszto šedevrais.

Konstantinos muzikos studijas pradėjo Graikijos Kretos konservatorijoje pas Vilma Antonakaki. Jau po metų laimėjo pirmąją vietą „Visos Graikijos“ konkurse, kur taip pat buvo išskirtas specialiu apdovanojimu už savo kompoziciją. Iškart po to debiutavo kaip solistas, demonstruodamas savo ypatingą muzikalumą ir pianistinius įgūdžius. Vėliau, gavęs stipendiją Graikijos konservatorijoje Atėnuose, studijas tęsė pas Costis Gaetanos. Aukštąją mokyklą baigė su aukso medalio apdovanojimu. Tobulinosi pas Martino Tirimo (Londono Karališkoji Muzikos Akademija) ir Nikolajų Petrovą (Maskvos Konservatorija). Vėliau studijas tęsė Bostono universitete pas profesorių Anthony di Bonaventura. 2000 metais pianistas buvo pagerbtas Esther & Albert Kahn apdovanojimu ir buvo pakviestas į Bostono Universiteto fortepijono katedrą, kur jis dirbo eilę metų.
Nuo 2006 iki 2011 Konstantinos buvo „Samuel Barber Artist-in-Residence“ West Chester University, West Chester, Pensilvanijoje. Šiuo metu, pianistas dėsto New England (Bostonas, JAV) konservatorijoje.

 


2012 lapkričio 30 d., 19:00 val.

Lietuvos Muzikos Ir Teatro Akademija
Koncertų Salė, Gedimino Pr. 42

Bilietus galima įsigyti BILIETAI.LT  >

 

 
 

DIZAINAS - WWW.KONTIS.LT